Nacionalinė celiakijos ir maisto netoliaravimo draugija
Registruokis

Tapk nariu!

Tapti Nacionalinės celiakijos ir maisto netoleravimo draugijos nariu verta, nes galėsite:

  • bendrauti su panašias problemas turinčiais žmonėmis;
  • nemokamai konsultuotis su specialistais;
  • turėti begliutenių maisto produktų gamintojų specialias nuolaidas;
  • sužinoti begliutenių maisto produktų gamybos receptus;
  • gauti informaciją apie celiakiją;
  • pasitikrinti ar gerai laikotės begliutenės dietos.

Ryžių suktinukai su lašiša ir svogūnų laiškais arba rūgštynėmis

ryziu_suktinukai

Jums reikės: 200 g. ryžių sušiui
100 g. lašišos (silpnai sūdytos)
350 – 400 ml. vandens
saujelė špinatų arba rūgštynių ir svogūnų laiškų (8 rūgštynių arba špinatų lapai (didesni ir ilgesni) ir 8 svogūnų laiškai (storesni) jeigu pasirinksite antrą suktinukų gaminimo variantą)
krienų ir keletas ridikėlių

Paruošimas: Yra skirtingi suktinukų formavimo būdai, tačiau visada svarbu tinkamas tvirtai sukibusių ryžių pagrindo paruošimas, todėl būtinai pasirinkite tam tinkamus, kokybiškus ryžius. Tam, kad būtų galima ryžius susukti į ritinį, nebūtinai reikia bambukinio kilimėlio, galima tiesiog panaudoti maistinę plėvelę. Šiame recepte pateikiame jums tris suktinukų formavimo variantus.

Užvirkite vandenį, sudėkite perplautus ryžius, pavirkite 2 min. ir ant silpnos ugnies virkite dar 10 minučių. Išjunkite kaitrumą ir palikite puodą ant kaitlentės tol, kol visas vanduo susigers į brinkstančius ryžius. Dabar galite formuoti ryžių ritinėlius arba suktinukus.

Pirmas variantas: ant maistine plėvele užtiesto bambukinio kilimėlio paskleiskite dar šiltus ryžius (2-3 šaukštus ryžių pasilikite puode šiltai), kitą plėvelės dalį užtieskite ant ryžių masės viršaus taip, kad juos tiesiog užklotumėte, tada ryžius tolygiai paskirstykite, kiek paspausdami, bet neprasprauskite pro kilimėlio ir plėvelės kraštus. Kai atliksite šį darbą, nuklokite viršutinį plėvelės sluoksnį ir, ant gražiai paskirstytų ryžių, dėkite svogūnų laiškus, rūgštynių arba špinatų lapus, tada ant jų išberkite ir paskleiskite pasiliktą ryžių saujelę (tam, kad lapeliai ir lašišos gabalėliai darniai sukibtų). Galiausiai per visą ilgį dėkite atpjautos lašišos gabalėlį ir bambukinio kilimėlio pagalba, paspausdami masę, formuokite standų ritinį. Jį atvėsinkite, nuimkite plėvelę ir aštriu peiliu pjaustykite nedideliais gabalėliais.

Antras variantas. Ištieskite maistinę plėvelę, ant jos dalies paskleiskite dar šiltus ryžius, kitą plėvelės dalį užtieskite ant ryžių masės viršaus, ryžius iškočiokite medinio kočėlo pagalba, tik darykite tai tolygiai spausdami masę. Nuplautus svogūnų laiškus perpjaukite per visą laiško ilgį, jų nusmailėjusias viršūnėles nukirpkite, o nuo švarių rūgštynių lapų pašalinkite kotelius, gabalėliais supjaustykite lašišą. Nuklokite viršutinį maistinės plėvelės sluoksnį nuo ryžių, dėkite ant viršaus perpjautą svogūno laišką, matine puse į vidų, prispauskite jį ir aštriu peiliu atriekite pagal laiško ilgį sulipusių ryžių juostelę. Peilio ašmenų pagalba ją apverskite ant svogūno laiško pagrindo ir kiek paspausdami gan standžiai sukite į ritinėlį, tokiu būdu formuodami suktinuką, į vidų įvyniokite lašišos gabalėlį ir nukirptą svogūno laiško viršūnėlę. Taip pat ir su rūgštynių lapais: lapą prispauskite prie ryžių masės, atriekite peiliu gerai sulipusių ryžių juostelę, peilio ašmenų pagalba ją atskirkite, apverskite ant rūgštynės lapo pagrindo ir sukite suktinuką, į jo vidurį taip pat įvyniokite lašišos gabalėlį. Turėtumėte pagaminti apie 16 vnt. suktinukų.

Trečias variantas. Suktinukus galite suformuoti ir paprastesniu būdu: tiesiog pasidarykite svogūnų laiškų ir rūgštynių lapų ritinėlius, kuriuos nesunkiai suklijuosite keliomis lipnių ryžių kruopelėmis; tuomet ritinėlių vidų užpildykite ryžių mase ir į juos įdėkite lašišos gabalėlį.

Pastabos. Gamindami ryžių suktinukus nepamirškite, jog būtent iš šiltų ryžių juos suformuoti yra kur kas lengviau, negu iš atvėsusių – šilti ryžiai geriau sukimba, todėl ryžių masės per daug neatvėsinkite. Vietoje rūgštynių galima panaudoti špinatų lapus. Rekomenduojama patiekti su šviežiais lietuviškais ridikėliais ir krienais, papuošti žalumynais.


Parašykite komentarą

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.

Konsultuojame, rekomenduojame, patariame!

Diagnozavo celiakiją ir nežinai kaip toliau gyventi?
Įtari, kad sergi celiakija, bet nežinai, kur kreiptis, norint atlikti tyrimus?
Nesi tikras, kad maistas kurį valgai neturi gliuteno?
Nežinai, kas yra gliutenas?

Tau padės Nacionalinė celiakijos ir maisto netoleravimo draugija (toliau - NCMND).